Historia Właściciela

Lipowo
- moje miejsce
Na ziemi

Czesław Kwiatkowski

Mazury wybrałem nieprzypadkowo, chociaż jestem w trzecim pokoleniu warszawiakiem, bardzo związanym ze stolicą. Całym moim dzieciństwem były Mazury, odmieniane przez wszystkie przypadki.

A kiedy po życiowych perypetiach szukałem ponownie swojego miejsca na ziemi, to właśnie tu znalazłem ciszę i nadzieję na harmonijne i świadome życie w zgodzie z naturą. Postanowiłem związać się na stałe z tym miejscem, jednocześnie popularyzując ideę jeździectwa i aktywnego życia.

Moja posiadłość, Stajnia Lipowo początkowo miała być moim tylko domem, z najlepszym możliwym zapleczem jeździeckim, będącym w zgodzie z dobrostanem moich 12 koni oraz z uwzględnieniem wyjątkowych, tutejszych warunków do uprawiania jeździectwa. Moi przyjaciele, podzielający ze mną miłość do jeździectwa i koni ukształtowali mnie takim, jakim jestem dziś.

Czesław Kwiatkowski
Oprócz samego sukcesu ważna jest też droga, która do niego prowadzi.
Czesław Kwiatkowski

Całe moje warszawskie życie związane było ze sportem. To tu, w klubie warszawskiej Legii, grałem nieprzerwanie przez 17 lat w siatkówkę, w czasie, kiedy osiągał on największe sukcesy.

W 1961 roku wraz ze swoją mistrzowską drużyną wygraliśmy z klubem AZS AWF Warszawa przełamując jednocześnie ich dobrą, trwającą 13 lat passę. Tym zwycięstwem zdobyliśmy tytuł Mistrza Polski. W kolejnych latach tj. 1962 i 1964 utrzymaliśmy tytuł Mistrza Polski oraz Wicemistrza Polski w 1966 i 1967 roku.

W zespole Legii występowała wtedy (1962) czołówka polskiego siatkarstwa, moi dobrzy koledzy: Wojciech Rutkowski (kapitan), Edward Skorek, Aleksander Skiba, Romuald Paszkiewicz, Jerzy Domaszewski, Alfred Szperling, Ryszard Sierszulski, Zygmunt Grządkowski, Czesław Kwiatkowski (w koszulce z numerem 5), Lech Zagumny, Leszek Kozłowski, Antoni Stradomski, Janusz Wójcik, Wojciech Markuszewski i Stanisław Drapniewski.