Posiadłość

Miejsce,
do którego
się Wraca

Stajnia Lipowo

Tu czas płynie
wolniej

Zapraszam do jednego z najpiękniejszych miejsc na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego - Stajni Lipowo, w której odnajdziesz spokój i harmonię. W klimatycznej agroturystyce, stworzonej z myślą o spragnionych natury gościach, będziesz cieszyć się leniwymi porankami, aktywnymi popołudniami oraz romantycznymi wieczorami.

Tu czas płynie wolniej. Żyje się spokojniej, a wypoczywa intensywniej.Gdy zatęsknisz za cywilizacją i zapragniesz poczuć klimat mazurskich miasteczek, w pobliżu znajdują się turystycznie miejscowości: Mikołajki - znana, gwarna miejscowość w Krainie Wielkich Jezior, Mrągowo z pięknym molo i promenadą oraz Krutyń - miejsce znane ze spływów kajakowych.

Wioska Lipowo znajduje się w sercu leśnego kompleksu Mazurskiego Parku Krajobrazowego, w bezpośrednim sąsiedztwie Puszczy Piskiej. W pobliżu znajduje się bardzo czyste jezioro Wielki Majcz i jego mniejszy brat - Mały Majcz, niezwykłe krajobrazy oraz urzekająca przyroda.

Stajnia Lipowo
Stajnia Lipowo
Stajnia Lipowo

Agroturystyka
z duszą

Przyjedź do nas, aby złapać oddech i pobyć na łonie natury. Delektuj się odpoczynkiem w mazurskiej posiadłości stworzonej z pasji do drugiego człowieka, przyrody i koni.

Specjalnie dla Państwa wygody przygotowaliśmy 3, dwupoziomowe apartamenty, które znajdują w odrestaurowanym budynku z czerwonej cegły. Każdy apartament posiada salon z kominkiem sprzed lat typu koza, łóżko typu king- size oraz dodatkową sofę lub łóżko pojedyncze. Do dyspozycji jest prywatna łazienka oraz komfortowo umeblowane wnętrza.

Do dyspozycji mamy również 2 pokoje z łazienkami w osobom budynku. Każdy z nich wyposażony jest w duże, wygodne łóżko, szafkę nocną i szafę na ubrania.

W Państwa ręce oddajemy również przestronną salę kominkową z ogromnym drewnianym stołem do biesiadowania, taras widokowy z grillem i kilka hektarów terenu. W wielu miejscach posiadłości rozstawione są ławeczki, z których można poczuć niczym nieograniczoną wolność i patrzeć na konie biegające po zielonych pagórkach. 

Do dyspozycji jest również w pełni wyposażona kuchnia, w której można oddać się wariacjom kulinarnym. Goście, którzy mają ochotę odpocząć od gotowania mogą codziennie skorzystać ze śniadań serwowanych przez lokalne gospodynie.

Stajnia Lipowo

Przyjazna
przestrzeń
dla zwierząt

Nasza stajnia to 12 komfortowych boksów, w tym 6 boksów pozostawiamy do dyspozycji podopiecznych naszych gości. Stajnia wyposażona jest w profesjonalną myjkę oraz dużą siodlarnię. Posiadamy również plac do jazdy z kompletem przeszkód. Nasze padoki porośnięte są soczystą trawą. Dodatkowym wyposażeniem jest karuzela. Posiadamy bezpośredni dostęp do terenów leśnych z mnóstwem oznakowanych tras do jazdy konnej. Wszystko to dostępne jest dla naszych gości, aby wypoczynek był niezapomnianą przygodą.

Przyjedź i przekonaj się, jak magiczna jest siła dzikiej natury.

W gospodarstwie mile widziane są sympatyczne i przyjazne zwierzęta domowe. Na „dzień dobry” powita Państwa przyjazny pies Rico, koty, konie i kucyki.

Stajnia Lipowo
Stajnia Lipowo
Stajnia Lipowo

Magia dzikiej
natury

Wokół naszego gospodarstwa przebiega szereg szlaków wodnych, pieszych, rowerowych oraz konnych. Godne podziwu są uroki rzeki Krutyni, Rezerwat Strzałowo, Krutynia i Zakręt oraz tereny Puszczy Piskiej. Wieś Lipowo to wymarzony teren do uprawiania turystyki. Liczne jeziora położone wśród lasów pełnych grzybów, dzikich plaż, rezerwaty przyrody i obiekty o dużej wartości historycznej zachęcają do aktywnego wypoczynku.

Przyjedź i przekonaj się, jak magiczna jest siła dzikiej natury.